W jakich sytuacjach warto skusić się na spersonalizowane ubezpieczenie na życie?
Polska branża ubezpieczeń na życie rozwija się dynamicznie, oferując również spersonalizowane ubezpieczenia na życie. Obejmują one wymagania, oczekiwania, a także potrzeby osoby ubezpieczającej się. Ten rodzaj ubezpieczenia zabezpiecza przyszłość nie tylko danej osoby, ale i wskazanych przez nią najbliższych. I jest to zabezpieczenie maksymalne.
Dla kogo dedykowane są ubezpieczenia spersonalizowane?
Spersonalizowane ubezpieczenia na życie powinny wybierać osoby zaliczające się do grup ryzyka, pracujące w ryzykownych profesjach, bądź takie, u których występowały w rodzinie choroby genetyczne. Takim osobom powinno zależeć na zindywidualizowanym ubezpieczeniu. Tuż przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej dobrze będzie, gdy osoba taka skontaktuje się z agentem ubezpieczeniowym, który pomoże dobrać jej pakiet wprost przeznaczony do jej potrzeb. Oczywiście, osoba taka musi pamiętać o tym, że przed agentem ubezpieczeniowym nie może niczego zataić. Trzeba też dogłębnie przyjrzeć się ofertom dostępnym na rynku, wśród których wyraźnie wyróżnia się pakiet ubezpieczenia na życie od firmy Aviva.
Negocjacja warunków polisy
W przypadku doboru zindywidualizowanych ubezpieczeń na życie najważniejsze jest to, by miały one elastyczne warunki umowy. Należy też indywidualnie podejść do pakietu, wybierając wśród: rodzinnych, dla singli bądź przeznaczonych dla konkretnych grup zawodowych. Polacy chętnie decydują się na tego typu ubezpieczenia, ponieważ wiedzą, że rzeczywiście warunki, jakie będą im przedstawione okażą się korzystne. Najważniejszym etapem we wprowadzaniu tego typu ubezpieczeń jest wzorowe określenie profilu osoby wobec której ma
w przyszłości zostać zastosowane ubezpieczenie. Nie bez znaczenia okaże się wobec tego dogłębne prześledzenie historii zdrowotnej oraz zawodowej klienta ubiegającego się o ubezpieczenie. A kiedy to zostanie zaniechane, to klient dążący do otrzymania spersonalizowanego ubezpieczenia powinien sam upomnieć się o przestrzeganie tego procederu przed podpisaniem umowy.