Polisa inwestycyjna a ewentualny spór

Ubezpieczenia na życie, dzisiaj bardzo wiele ludzi korzysta z takich rozwiązań, ponieważ przynosi to ogromne korzyści, zwłaszcza jeśli jesteśmy ubezpieczeni finansowo, przed różnymi wypadkami losowymi i innymi nieszczęściami.

Oczywiście nie każda umowa, okazuje się najlepsza dla klienta i wtedy następuje poważny problem, ponieważ bardzo ciężko jest wypowiedzieć umowę, nie ponosząc przy tym opłat za likwidację takiej polisy. Na szczęście dzisiaj ten problem jest o wiele bardziej widoczny i istnieją roszczenia, które pozwalają nam na wygraną sprawę z naszym ubezpieczycielem, dlatego nie powinniśmy się bać tej konfrontacji, tylko wręcz przeciwnie powinniśmy ją podjąć, jeśli jesteśmy pewni swoich racji. Ubezpieczenia na życie, do których dołączony jest ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy, są bardzo ciekawym rozwiązaniem dla wielu ludzi, zwłaszcza jeśli jest to dobre ubezpieczenie.

Szkodliwe działanie

Niestety w wielu przypadkach funkcje inwestycje górują nad samym ubezpieczeniem i wtedy ochrona to zaledwie 1% stawki a reszta pieniędzy przeznaczona z opłat inwestowana jest dalej na rynku. W tym wypadku osoby, które nabyły taki typ polisy, mogą poczuć się oszukane, zwłaszcza niebezpieczne są polisy inwestycyjne typu Pareto, gdzie inwestor wpłaca tylko 20% ogólnego kapitału, a reszta kwoty jest płacona, ale w ratach.
Należy pamiętać, że suma inwestowana przez samego klienta jest od razu, bez jakichkolwiek informacji inwestowana. W takim układzie pieniądze te w większości przepadają, jeśli klient zechce rozwiązać umowę, opłata likwidacyjna zajmie nawet 95% środków, jakie zainwestował to klient, jest to bardzo nieuczciwy proceder i bardzo wielu klientów, zgłasza sprawę bezpośrednio do sądu i słusznie, ponieważ tego typu praktyki są niebezpieczne dla osoby inwestującej pieniądze w tego typu ubezpieczenie. Warto nakreślić całą sprawę, ponieważ tego typu polisy są chronione, ale tylko z pozoru, ponieważ nieważność polisy, nie uruchamia procesów ochronnych, przez co ewidentnie tego typu umowy, są bardzo sprytnym oszustwem finansowym, z którym klient powinien walczyć.

Walczmy o swoje prawa

Nie można godzić się, na tak drastyczne warunki, zwłaszcza że takie umowy są możliwe do podważenia, gdyż nie mają w sobie żadnego czynnika prawnego, działają, ale w sposób bezprawny i to właśnie daje nam możliwość ich podważenia, jednak wielu klientów o tym nie wie. Wiele osób może podciągnąć taki proceder, pod nieuczciwe praktyki rynkowe, jednak w tym wypadku musimy się trochę wysilić, zanim uwodnimy przed sądem, że dana firma faktycznie stosuje nieuczciwe praktyki względem swoich klientów.
W takich wypadkach najlepiej powołać się na abuzywność całej umowy, to najlepsza strategia, zwłaszcza jeśli chcemy odzyskać utracone pieniądze. Jeśli powołujemy się na konkretne przepisy, to nasze szanse na zwrot pieniędzy rosną, ponieważ abuzywność zapisu, zawsze daje nam większą możliwość wygranej w sądzie.

Poważne nadużycia

Duże opłaty likwidacyjne, zawsze będą w Polskim prawie uznawane za nadużycie i to niezależnie jaka firma ubezpieczeniowa, będzie stosować takie praktyki. Jest to pokazanie, że nie wszystkie umowy mają postać prawną, zwłaszcza jeśli ich celem jest prowadzić klienta w błąd.
Pomimo coraz większej świadomości ludzi, takie umowy nadal obowiązują i firmy, które praktykują podobne działania, raczej nie poprzestaną, dopóki nie spotka ich zasłużona kara. Pamiętajmy, aby uważać na takie praktyki, ponieważ w każdym innym wypadku, czekają nas długie chwile spędzone w sądzie, na obronie własnego interesu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij