Szkolenia podatkowe – jakie tematy warto rozważyć?
Podatki być może nie należą do najprzyjemniejszych tematów, ale na pewno są niezwykle ważne. Skrupulatne płacenie wszystkich należnych danin jest szczególnie ważne w przypadku firm, które w razie jakichkolwiek błędów czy niedopatrzeń narażają się na surowe kary. Dlatego bardzo ważna jest znajomość prawa w tym zakresie. Szkolenia podatkowe pozwalają dokładnie poznać nie tylko przepisy, ale również ich praktyczne zastosowanie. Sprawdź, jakie tematy są szczególnie ważne.
Polskie prawo podatkowe należy nie tylko do najbardziej skomplikowanych dziedzin prawa, ale również do tych, w których najczęściej dokonuje się zmian. Często nowelizacje obejmują punktowe korekty wielu zapisów, co powoduje duże zamieszanie i stwarza wątpliwości co do zastosowania czy interpretacji konkretnych reguł.
Dlatego też szkolenia z podatków są tak ważne i potrzebne! To bardzo szeroka grupa programów dedykowanych każdemu, kto chce lub musi dogłębnie poznać prawo podatkowe w wybranym aspekcie. Szkolenia podatkowe są dedykowane przede wszystkim pracownikom działów księgowości czy działów finansowych firm oraz biur rachunkowych, controllingowych czy doradczych. Wiedza w tym zakresie przydaje się również kadrze kierowniczej, zarządowi i właścicielom firm. Niekiedy również pracownikom działów HR przydaje się konkretna wiedza podatkowa. Także dla nich znajdą się odpowiednie szkolenia. Podatki to również temat kursów dla osób, które chcą zdobyć nowe umiejętności, np. w celu zwiększenia swojej konkurencyjności na rynku pracy.
Szkolenia z podatków – dlaczego warto?
Dlaczego właśnie szkolenia? Podatki to bowiem bardzo skomplikowany temat! Sama ilość aktów prawnych wpływających na prawo podatkowe może być przytłaczająca, a dogłębnego zapoznania się z nimi nie ułatwiają ciągłe nowelizacje przepisów. Szkolenia z podatków to niezbędna wiedza podana na tacy. Jasno i konkretnie przedstawione najważniejsze informacje teoretyczne oraz, co najważniejsze, ich praktyczne zastosowanie. To właśnie interpretacja prawa często wzbudza bowiem największe wątpliwości. Szkolenia podatkowe są po to, by je rozwiać – dobry kurs przytoczy praktyczne przykłady i pozwoli uczestnikom nie tylko zapoznać się z przepisami, ale również prawdziwie je zrozumieć. Dzięki temu ich stosowanie nie powinno Stanowic problemu. W efekcie każda firma, która dba o uzupełnianie wiedzy swoich pracowników i regularnie wysyła ich na szkolenia z podatków, nie musi się martwić o problemy z Urzędem Skarbowym.
Szkolenia podatkowe – najistotniejsza tematyka
Tylko w ostatnim roku dokonano dość poważnych zmian w systemie podatkowym. Zmiany nie ominęły zarówno VAT-u, jak i podatków CIT czy PIT. Odzwierciedlają to tematy najpopularniejszych obecnie szkoleń podatkowych dedykowanych uczestnikom o różnych potrzebach. Na szkoleniach z podatków można się zapoznać m.in. z tematyką:
- Slim VAT – pomoże w tym szkolenie dotyczące zmian podatkowych w 2021 roku lub dedykowane właśnie zagadnieniu Slim VAT – szkolenia z podatku VAT pozwalają zyskać kompleksową wiedzę w tym temacie;
- tzw. CIT-u estońskiego (ryczałtu od spółek) – tę tematykę na pewno poruszy każde szkolenie podatkowe dotyczące podatku CIT według najnowszych wytycznych;
- rozliczania strat podatkowych, funduszy z Tarcz dla przedsiębiorców i innych aspektów związanych z pandemią COVID-19 – w tym celu można wybrać szczegółowy temat poświęcony zagadnieniom „pandemicznym”; dostępne są również szkolenia z podatków CIT i PIT uwzględniające tę tematykę;
- rozliczania środków trwałych zgodnie z nową klasyfikacją – najlepiej przygotuje do tego szkolenie podatkowe pod nazwą „Środki trwałe w praktyce”;
- opodatkowania spółek komandytowych i jawnych podatkiem CIT – kompleksowe przygotowanie zapewni szkolenie podatkowe z najnowszych zmian w prawie lub podatku CIT.
Niezależnie od tego, w jakim zakresie chcesz uzupełnić wiedzę swoją lub swoich pracowników, na pewno znajdzie się odpowiednie szkolenie. Podatki CIT, PIT, VAT, najnowsze zmiany, konkretne przepisy dotykające przedsiębiorców – to kwestie, które nie muszą przytłaczać i wywoływać dezorientacji. Wystarczy wybrać dobre szkolenie podatkowe!